Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Zwalczanie łuszczycy krostkowej

Jak pewnie wie każdy zainteresowany tematem, łuszczyca występuje pod wieloma postaciami. Jednym z rodzajów jest łuszczyca krostkowa. Jest dosyć rzadkim wariantem schorzenia, występuje u jedynie pięciu procent osób cierpiących na łuszczycę. Zazwyczaj pojawia się u osób dorosłych, niezależnie od ich wieku. Jednak, w przeciwieństwie do innych odmian, które występują mniej więcej równomiernie u kobiet i mężczyzn, łuszczyca krostkowa znacznie częściej dotyka kobiet. Jest to choroba przewlekła, dzisiejsze możliwości medycyny pozwalają jedynie na leczenie objawów schorzenia, nie znaleziono jeszcze sposobu na jej całkowite wyleczenie.

Przyczyny występowania łuszczycy krostkowej

Gdybym chciał scharakteryzować wszystkie znane czynniki wywołujące łuszczycę krostkową, musiałbym napisać małą książkę. Chorobę wywołuje tak wiele rzeczy, że właściwie każdy znajduje się w grupie ryzyka. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że schorzenie dotyka aż 2% całej populacji. Łuszczycę mogą spowodować infekcje wirusowe, głównie dróg oddechowych. Czasem wywołują ją leki stosowane w kuracjach hormonalnych. Inną przyczyną może być nieodpowiednia dieta uboga w witaminy A czy D czy też spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach. Prawie 30% wszystkich chorujących twierdzi, że zauważa nasilanie się choroby w trakcie wzmożonego stresu, aczkolwiek opinie, czy może on być przyczyną pojawienia się łuszczycy, są podzielone. Co gorsza, na wystąpienie zmian skórny mają wpływ uwarunkowania genetyczne, na które nie mamy kompletnie żadnego wpływu.

Rodzaje łuszczycy krostkowej

Istnieją dwie odmiany łuszczycy krostkowej, różnią się miejscem występowania i intensywnością objawów. Łuszczyca umiejscowiona występuje tylko na niektórych partiach ciała, głównie na dłoniach, podeszwach stóp i palcach. Można na nich zauważyć niewielkie pęcherzyki wypełnione ropą. Ta odmiana łuszczycy jest wyjątkowo bolesna, gdyż miejsca dotknięte pęcherzykami są bardzo wrażliwe na ból. Czasem dochodzi także do zniszczenia paznokci. Innym rodzajem łuszczycy krostkowej jest tak zwana postać uogólniona. Objawia się na dużych obszarach skóry, na których występują blisko siebie niewielkie krostki. Czasem zlewają się w jedną całość. Taki wariant łuszczycy prowadzi do podwyższenia temperatury ciała, nawet do 40 stopni Celsjusza. Chory odczuwa silne wyczerpanie, brak apetytu i ogólne osłabienie.

Jak skutecznie powstrzymać łuszczycę krostkową?

Likwidowanie objawów łuszczycy krostkowej nie różni się od leczenia innych odmian łuszczycy. W tym przypadku także stosuje się kortykosteroidy, witaminę A,D3, retinoidy i maści mocznikową, salicylową czy solankową. Zaleca się także zmianę trybu życia, aby wyeliminować jak najwięcej czynników zaostrzających objawy. Należy ograniczyć stres, spożywanie alkoholu oraz nikotynę. Jeśli mamy do czynienia z łuszczycą krostkową uogólnioną, może być konieczna hospitalizacja, ten rodzaj choroby może zagrażać życiu osoby chorej.

Co oferuje rynek farmaceutyczny?

Na rynku można znaleźć mnóstwo środków pomagających w zwalczeniu łuszczycy. Występują w wielu formach: kapsułek, maści, kremów, plastrów, a nawet zastrzyków. Przy tak dużej ilości preparatów ciężko zdecydować się na jeden konkretny, Ze swojej strony mogę polecić Revitol Dermasis. Jego formuła oparta jest wyłącznie na naturalnych składnikach, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny. Jest skuteczny także w walce z łuszczycą krostkową, czego nie można powiedzieć o większości konkurencyjnych środków. Szybko likwiduje widoczne objawy łuszczycy oraz zapobiega powstawaniu kolejnych zmian skórnych. Łagodzi ból związany z występowaniem krostek. W tej kategorii cenowej to najlepszy środek, jaki miałem okazję przetestować.

Zobacz ranking najlepszych środków na łuszczycę