Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Najczęstsze objawy łuszczycy i sposoby leczenia

Problemy łuszczycowe to prawdziwa zmora każdego, kto miał kiedykolwiek z nimi do czynienia. Choroba sprawia, że stajemy się nieatrakcyjni, brzydkie plamy mogą odstraszać otaczające nas osoby. Łuszczyca to bardzo powszechny problem, według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia dotyka aż dwóch procent populacji. Do dzisiaj nie wiadomo dokładnie, dlaczego niektórzy na nią chorują, a inne osoby żyjące w identycznych warunkach nie. Na razie nie wymyślono skutecznego leku na łuszczycę, da się tylko wykonywać działania zapobiegające objawom. Choroba ma skłonność do częstych nawrotów, w związku z tym nawet jeśli byliśmy przekonani, że to już koniec schorzenia, bo już od kilku lat nie dochodziło do złuszczeń, potrafią one powrócić w najmniej spodziewanym momencie.

Przyczyny powstawania łuszczycy

Jedną z najgorszych rzeczy w próbach wyjaśnienia łuszczycy jest fakt, że nie udało się ustalić jednoznacznie czynnika odpowiedzialnego za występowanie choroby. Właściwie to można ująć to inaczej - nie zawężono listy potencjalnych czynników. Jest ona teraz tak szeroka, że wymienienie wszystkich znajdujących się na niej pozycji nadaje się na osobny artykuł. Spróbuję znane przyczyny jednak pokrótce scharakteryzować. Według lekarzy łuszczycę mogą powodować infekcje bakteryjne, głównie układu oddechowego, niektóre infekcje wirusowe (te akurat są groźne zwłaszcza dla dzieci), a także niewyleczone zapalenia (na przykład dróg moczowych, dziąseł czy migdałków). Wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne skóry zwiększają ryzyko zachorowania, należy uważać na wszelkie rany, blizny, zadrapania, oparzenia, a nawet ukłucia po strzykawkach. Według niektórych specjalistów także utrzymujący się stres może skutkować pojawieniem się wykwitów na skórze.

Objawy łuszczycy

Cały czas pisałem o łuszczycy, jakby to była jedna choroba. Jednak istnieje wiele jej odmian, każda charakteryzuje się trochę innymi objawami. Najczęstszą odmianą schorzenia jest łuszczyca pospolita, występuje w ponad 80% przypadków. Objawia się pod postacią uwypuklonych obszarów skóry pokrytych czymś w rodzaju srebrnobiałej łuski. Łuszczyca krostkowa zazwyczaj występuje na dłoniach i stopach pod postacią krostek wypełnionych ropą. Zazwyczaj jej pojawieniu się towarzyszy olbrzymi ból. Łuszczyca stawowa jest bardzo nietypowa, doprowadza do przewlekłego zapalenia stawów, może nawet zakończyć się trwałym kalectwem. W przypadku łuszczycy odwróconej nie dochodzi do powstawania łuski, wręcz przeciwnie, w zgięciach kolanowych i łokciowych powstają małe dziury. Ta odmiana charakterystyczna jest raczej dla osób starszych. Wymieniłem najczęściej występujące warianty łuszczycy, reszta występuje bardzo rzadko.

Standardowe sposoby leczenia łuszczycy

Leczenie łuszczycy zazwyczaj przebiega w podobny sposób. Lekarze zalecają stosowanie maści salicylowej, mocznikowej bądź solankowej. Często chorym podaje się antralinę, środek ten używany jest w kuracji łuszczycowej już od ponad 90 lat. Kiedyś stosowano pirogalol, jednak teraz już się właściwie od niego odeszło. Warto uzupełnić zapas witamin A i D3, mają one pozytywny wpływ na odbudowywanie tkanki skórnej. Minusem stosowania standardowych środków na łuszczycę może być to, że nie są to substancje bezinwazyjne i jest ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, choć jest to niewielka cena za poprawę sytuacji.

Kosmetyki na łuszczycę

Inną metodą walki z łuszczycą jest próba wykorzystania jednego z setek kosmetyków na łuszczycę dostępnych na rynku. Niestety, nie wszystkie mogą zapewnić odpowiednie rezultaty. Są jednak środki, które niezmiennie cieszą się wysoką popularnością wśród tysięcy zadowolonych klientów. Jednym z takich preparatów jest Revitol Dermasis- krem stworzony specjalnie dla osób cierpiących z powodu łuszczycy. Jego formułą zawiera między innymi olejek palmowy i wyciąg z drzewa herbacianego. Co ciekawe, wszystkie składniki preparatu są wyłącznie pochodzenia naturalnego, krem ten jest więc całkowicie bezpieczny. Mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu, kto szuka skutecznego środka na łuszczycę nie powodującego żadnych niepożądany skutków.

Zobacz ranking najlepszych środków na łuszczycę