Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak radzić sobie z łuszczycą u dzieci?

Łuszczyca to poważny problem, wiedzą o tym wszystkie osoby dotknięte chorobą i ich bliscy. Schorzenie jest nieuleczalne, da się jedynie niwelować jego widoczne efekty. Zazwyczaj dotyka osoby około trzydziestki. Czasem jednak pojawia się już u małych dzieci. Rodzice mają wtedy w zwyczaju panikować. Nie ma powodu, odpowiednio przeprowadzona terapia sprawi, że wszelkie zmiany skórne znikną i przy odrobinie szczęścia już nigdy nie powrócą. Trzeba jednak nauczyć dziecko odpowiedniego obchodzenia się z łuszczycą, żeby nie zrobiło samo sobie krzywdy.

Objawy łuszczycy u dzieci

Łuszczyca u najmłodszych ma podobną charakterystykę jak ta występująca u starszych. Zazwyczaj pojawiają się zmiany na łokciach, kolanach czy skórze głowy. Zwykle mają one postać srebrnych uwypukleń przypominających łuski bądź ciemnych czerwonych plam. Towarzyszy im uczucie świądu, które może być szczególnie nieprzyjemne dla dziecka. Przeważnie mają one osłabioną samokontrolę i zaczynają drapać obszary objęte łuszczycą, co doprowadza do jeszcze większych problemów.

Jak troszczyć się o dziecko z łuszczycą?

Dziecko, u którego zauważymy pojawiające się plamy, należy jak najszybciej zabrać do lekarza, ponieważ trzeba natychmiast rozpocząć kurację. Im wcześniej ją rozpoczniemy, tym większa szansa, że plamy zanikną bądź zostaną znacząco zredukowane. W trakcie leczenia powinno się delikatnie obchodzić się ze skórą, gdyż wszelkie zadrapania czy ranki tylko pogarszają sytuację. Należy nauczyć dziecko, by nie drapało zmian skórnych, choć może to je kosztować dużo bólu. Wielu rodziców stara się ograniczać aktywność fizyczną chorych dzieci, ponieważ obawiają się, że objawy pogłębią się. To straszny błąd, dzieci potrzebują ruchu. Co najwyżej zadbaj o odpowiednią ochronę miejsc dotkniętych łuszczycą, żeby nie doszło do nadmiernego nadwyrężenia. Nie ma potrzeby stosowania specjalnych diet, co najwyżej zadbaj, żeby dziecku dostarczyć w miarę zbilansowane posiłki zaspokajające wszelkie potrzeby organizmu. Pamiętaj, ze dzieci z nadwagą są bardziej narażone na zmiany łuszczycowe.

Rodzaje łuszczycy dziecięcej

Istnieje kilka odmian choroby, najczęściej występującą u dzieci jest łuszczyca pospolita, która objawia się głównie na rękach, nogach i szyi. Ma postać uwypuklonych srebrnych złuszczeń przypominających łuski. Łatwo z nimi walczyć korzystając ze standardowych leków dostępnych w każdej aptece. Odmiana kropelkowa charakteryzuje się występowaniem czerwonych placków na całym ciele. Gorzej, jeśli dziecko zachoruje na łuszczycę krostkową. Jest ona źródłem olbrzymiego bólu, może zakończyć się hospitalizacją malucha. Objawia się na dłoniach i stopach pod postacią krostek wypełnionych ropą.

Leczenie łuszczycy u dzieci

Standardowo lekarze zalecają leczenie łuszczycy u dzieci maścią salicylową, solankową bądź mocznikową, czasem wykorzystuje się retinoidy czy antralinę. Osobiście nie polecam takich metod, mogą one wywołać niepożądane skutki uboczne u dorosłych, a co dopiero u dzieci. Proponuję raczej spróbować całkowicie nieinwazyjnych kosmetyków na łuszczycę. Wiele z nich jest wyprodukowanych wyłącznie na bazie składników pochodzenia naturalnego, dlatego są one w pełni bezpieczne. Przykładem takiego środka jest Revitol Dermasis, środek ten ma udowodnione działanie. Krem jest łatwy w użyciu, redukuje świąd, szybko likwiduje wszelkie zmiany powstałe z powodu łuszczycy. Lekarze potwierdzają, że mogą go używać także dzieci, także bez obaw!

Zobacz ranking najlepszych środków na łuszczycę