Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak leczyć łuszczycę głowy?

Łuszczyca stała się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu jedną z najczęściej występujących chorób skórnych, szacuje się, że dotknęła nawet dwa procent populacji, niezależnie od płci czy wieku. Najczęściej schorzenie zaczyna się pojawiać u osób około trzydziestki. Do dzisiaj nie udało się naukowcom znaleźć ostatecznego lekarstwa na łuszczycę, ciągle leczenie polega na likwidowaniu skutków dolegliwości, bez możliwości zwalczenia źródła problemu. Przyczyn występowania łuszczycy jest wiele, od zażywania leków, infekcji wirusowych, przez nieodpowiednią dietę czy nadużywanie alkoholu, aż po takie czynniki, jak blizny na skórze i nadmiar stresu. W poniższym artykule chcę się skupić na bardzo nietypowej odmianie łuszczycy, a mianowicie na łuszczycy głowy.

Charakterystyczne cechy łuszczycy na głowie

Najczęściej łuszczyca na głowie występuje pod postacią zmian skórnych poniżej obrębu włosów, zazwyczaj na czole i policzkach. Dochodzi do złuszczania skóry i pojawienia się szpecących łusek. Czasami objawia się tylko pod postacią prawie niewidocznych wykwitów. Do tego dochodzi zazwyczaj uciążliwy świąd, a także szeroko występujące plamy i zaczerwienienia. Wiele osób zastanawia się, czy łuszczyca głowy nie ma wpływu na wypadanie włosów. Tu mogę śmiało uspokoić - meszki włosowe są umiejscowione znacznie głębiej niż obszar dotknięty przez chorobę, w związku z tym łuszczyca nie będzie powodowała łysienia. Innym problemem jest łupież, jego występowanie może być skutkiem schorzenia. Zazwyczaj łuszczyca głowy występuje razem z innymi typami schorzenia. Niewiele jest przypadków, gdy pojawia się jako jedyna odmiana.

Leczenie łuszczycy głowy

Jak już wyżej wspomniałem, łuszczyca to choroba przewlekła, w związku z tym nie da się jej całkowicie wyleczyć. Na szczęście istnieje wiele sposobów na zlikwidowanie widocznych objawów i zapobieganie nowych zniekształceń. Standardowo lekarze zalecają środki zawierające maści: salicylową, salicylowo-siarkową, solankową czy mocznikową. Dobry wpływ na leczenie łuszczycy ma także antralina stosowana w kuracji łuszczycowej od ponad dziewięćdziesięciu lat. Niestety, jej używanie może wywołać niepożądane skutki uboczne, jednak nie występują one zbyt często. Warto włączyć do swojej diety zapas witaminy D3, ma udowodnione pozytywne działanie na odbudowywanie skóry. Podobnie sprawa wygląda z witaminą A.

Kosmetyki na leczenie łuszczycy

Firmy farmaceutyczne i kosmetyczne od lat starają się wyprodukować jak najskuteczniejszy środek do walki z łuszczycą głowy. Niektórym producentom wychodzi to lepiej, innym gorzej. W rezultacie ich działań na rynku znaleźć można setki preparatów próbujących zlikwidować objawy choroby i powstrzymać jej nawroty. Ja zwróciłem uwagę na jedną ciekawą pozycję na tej niezwykle długiej liście. Mam na myśli krem Revitol Dermasis. Śledzę działania firmy Revitol od lat, ich produkty są bardzo charakterystyczne, ich działanie opiera się na zastosowaniu wyłącznie naturalnych składników. Nie inaczej jest w przypadku kremu na łuszczycę. Revitol Dermasis zawiera między innymi olejek palmowy, wyciąg z drzewa herbacianego i oktany witaminy E. Połączone działanie sprawia, że zniekształcenia znikają bardzo szybko, a szanse na nawroty choroby są znikome. Nic dziwnego, że środek ten zdobywa pozytywne recenzje na całym świecie.

Łuszczyca głowy to nie wyrok!

Mimo iż łuszczyca dotyka coraz większej części populacji, możliwości dzisiejszej medycyny pozwalają na niemal całkowite zlikwidowanie widocznych objawów choroby. Dopóki stosujesz kurację, nie musisz się obawiać o swoją atrakcyjność. Kto wie, może w ciągu kilku najbliższych lat nastąpi jakiś przełom i uda się całkowicie wyleczyć łuszczycę? Przy dzisiejszym tempie rozwoju medycyny nie byłbym tym bardzo zdziwiony.

Zobacz ranking najlepszych środków na łuszczycę