Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

Skuteczne i Sprawdzone Produkty na Łuszczycę

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy łuszczyca jest zaraźliwa?

Łuszczyca to niezwykle często występujące schorzenie skórne. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, ze dotyka ono około 2% populacji. Zazwyczaj przybiera formę zaczerwienień na skórze, pojawiają się łuski i wykwity. Wygląda to bardzo nieestetycznie, dlatego większość osób dotkniętych łuszczycą stara się ją leczyć. Nie jest to jednak możliwe, gdyż jest to schorzenie przewlekłe, powracające, nie wymyślono jeszcze skutecznego leku. Na szczęście istnieje mnóstwo leków pozwalających załagodzić objawy łuszczycy. Wokół choroby narosło wiele mitów, niektóre są szczególnie szkodliwe. Istnieje przekonanie, że łuszczycą można się zarazić od osoby chorej. Ile prawdy jest w tym stwierdzeniu? Postanowiłem odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Przyczyny występowania łuszczycy

Na występowanie łuszczycy wpływ ma tak wiele czynników, że właściwie nie ma możliwości wyeliminować wszystkich, stąd powszechność zachorowań. U dzieci łuszczyca pojawia się z powodu infekcji wirusowych typu ospa wietrzna, różyczka czy odra, u dorosłych winnym jest półpasiec. Infekcje bakteryjne dróg oddechowych również grożą pojawieniem się zniekształceń skórnych. Zazwyczaj osoby z cukrzycą chorują także na łuszczycę. Jeżeli często spożywasz alkohol, także znajdujesz się w grupie ryzyka. Jednym z czynników, którego wpływ nie do końca został zbadany, jest stres. Duża część chorych zauważa u siebie nasilenie objawów podczas silnego stresu, nie udało się jednak wykazać, żeby miał on powodować powstanie łuszczycy. Jak widać, lista czynników wpływających na wystąpienie schorzenia jest długa, nie udało mi się jej nawet wyczerpać.

Czym leczyć?

Istnieje kilka tradycyjnych leków podawanych dla osób cierpiących na łuszczycę. Najczęściej pacjentom podaje się maść salicylową lub mocznikową, czasem używa się antraliny czy retinoidów. Według mnie warto także skorzystać z oferty firm produkujących kosmetyki. W sklepach da się znaleźć dziesiątki produktów pomocnych w leczeniu łuszczycy, nie wszystkie są jednak skuteczne. Z czystym sumieniem mogę polecić Revitol Dermasis- krem zawierający wyłącznie naturalne składniki. Jego formuła pozwala likwidować łuski, zaczerwienienia, łagodzi świąd i daje uczucie komfortu. Działa szybko, a efekt używania utrzymuje się bardzo długo. Moim zdaniem to najlepszy środek na łuszczycę obecnie dostępny w Polsce.

Zaraźliwa czy nie?

Przez wiele lat dominowała opinia, że łuszczycą można się zarazić. Wynikało to pewnie z braku wiedzy na temat powstawania choroby oraz z powszechności zjawiska. Skoro aż dwa procent populacji choruje na łuszczycę, to prawdopodobieństwo, że w najbliższym środowisku osoby chorej pojawi się kolejna osoba z tymi samymi dolegliwościami, jest dosyć wysokie. Prawda jest jednak taka, że łuszczycą nie da się zarazić, należy zrobić wszystko, by obalić ten mit, bo jest on szkodliwy dla relacji społecznych osób chorych. Chorzy na łuszczycę to nie trędowaci! Mylna wiedza może także wynikać z tego, że łuszczyca bywa przekazywana genetycznie, nie ma to jednak związku z jej rzekomą zaraźliwością.

Zobacz ranking najlepszych środków na łuszczycę